Maconka Maďarsko

Rybárske jazero Maconka

Rybárske jazero Maconka

Maconka jazero pre každého rybára

Na podhorí oblasti Mátra sa nachádza vodná nádrž Maconka. Nádrž patrí medzi jedno najobľúbenejšie rybolovné jazero v Maďarsku. Jazero poskytuje dokonalý oddych a rybolovné vyžitie pre rybárov a pre celé rodiny s deťmi. Na jazere sa pravidelne konajú rybárske preteky na medzinárodnej úrovni. Nádrž so svojím vodným systémom je dokonale vhodná pre turizmus, rybolov, rekreáciu a zábavu.

Jazero má 58Ha a jeho priemerná hĺbka je 2m, maximálna hĺbka je 5m. Dno jazera bahnisté v niektorých častiach je piesok alebo štrk. Na dne je málo prekážok, v niektorých častiach jazera sa nachádzajú mušle alebo trávnaté výrastky.

Vo vodnej nádrži Maconka je dostatok rýb, nachádza sa tu až 51 druhov rýb. Nájdete tu kapry, amure, šťuky, koi kapry, šťuky, zubáče, sumce, jesetery, mreny, karasy, pleskáče, pstruhy...

Nachádzajú sa tu tematické nádrže, kde sa nachádzajú len určité druhy rýb v rekordných mierach. Tieto nádržešpeciálne určené pre športový rybolov.

Do jazera sa pravidelne nasádzajú ryby v početných množstvách.

Nachádza sa tu bufet, hlavná budova kde sa kupujú lístky. Máte možnosť si zakúpiť nástrahy priamo pri jazere. Samozrejmosťou sú sociálne zariadenia a mobilné WC pri lovných miestach.

Jazero Maconka pre svoju polohu v krásnej prírode a svojou vybavenosťou a množstvom rýb si žiada aby ho každý rybár aspoň raz navštívil.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info