Jeseter Jelka

Jeseter Jelka

Jeseter Jelka

Ak si chcete naozaj poriadne zachytať, tak práve toto jazero je určené pre Vás. Rýb v jazere je také množstvo, že zábery prichádzajú bez nutnosti nejakého veľkého kŕmenia. Rybár nahodí nástrahu a po nejakej chvíli už je počuť cievku ako sa znej odvíja vlasec. Jazero Jeseter Jelka má priemernú hĺbku 2m a je vyslovene určené pre športový rybolov.

Z rýb je v jazere najme veľa kaprov, ale dá sa chytiť aj jeseter, alebo amur. Niekto by povedal že ryby sú tu lenivé, ale pozor je to omyl. Kapry tu berú stále, ako by na nich neplatili teórie o počasí, tlaku a pod. Zábery sú poriadne razantné, žiadne ťuk, ťuk, vlasec sa našponuje, signalizátor pípa ako o dušu a cievka točí ako strela. Pri zatiahnutej brzde na navijaku by udica skončila určite vo vode. Samozrejme ryby bojujú ako besné, poriadne trasú špičkou prútu. Samozrejme najväčšou výzvou je chytiť jesetera, ktorý sa pri zábere hneď ukáže a dá nám tak najavo že to sním nebudeme mať také ľahké.

Chytá sa tu hlavne na boilies, pelety alebo partikel. Lovné miesta sú označené, zmestia sa tu dvaja rybári. Po príchode sa treba nahlásiť v bufete, kde je potrebné zakúpiť si aj rybársky lístok. V bufete predávajú nealko, kávu, alebo Vám pripravia niečo pod zub podľa ponuky. Toalety sa nachádzajú pri vstupe do areálu.

Keď že sa jedná o metódu rybolovu chyť a pusť, je potrebné mať podložku pod ryby,háčiky bez proti hrotu a dezinfekčný prípravok. Háčiky bez proti hrotu sa kontrolujú! Rybu je potrebné čo najskôr po odfotení, pustiť do vody.

Jazero Jeseter Jelka, je vhodné pre rybárov, ktorý majú málo času, na ryby sa dostanú málo kedy. Bez nutnosti kŕmenia, hľadania vhodného lovného miesta, rybár tu vždy chytí nejakú rybu, závisí už len od šťastia či počet bude dva alebo dvanásť. A pre tých vyvolených sa nechá chytiť aj jeseter.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info