Carpodrom Kamenný most

Rybárske jazero Carpodrom

Rybárske jazero Carpodrom Kamenný Most

Rybárske jazero Carpodrom Kamenný Most

Carpodrom Kamenný Most

Jazero sa nachádza cca. 6km od Štúrova. Rozloha jazera je 5ha, jedná sa o rybárske jazero s prevažne so štrkovým dnom. Jazero je obkolesené stromami, nachádza sa v blízkosti mŕtveho ramena rieky Hron. Okolo jazera sú vystavené chatky s možnosťou ubytovania sa. Chatky sú umiestnené na pilieroch, priamo nad jazerom. Pred chatkymi je rozľahlé mólo z ktorého sa dá pohodlne chytať ryby. 

Chatky je potrebné si dopredu telefonocky rezervovať, hlavne v sezónnych mesiacoch. Chatky sú pekne vybavené, vo vnútri sa nachádza kuchyňa so spoločenskou miestnosťou so sprchou a WC. Na poschodí sú umiestnené izby s posteľami. V chatke je chladnička, TV, mikrovlnka WIFI.

Po príchode na miesto je potrebné sa zahlásiť u prevádzkovateľa, je to hneď prvá chatka. Potrebné je zaplatiť za chatku cena je od 50,- Eur na noc. Je potrebné si zakúpiť rybársky lístok, ktorého cena sa pohybuje od 18,- Eur. Dá sa prenajať čln ktorého cena je 5,- Eur na deň. 

Šírka lovného miesta je určená bójkami. Dĺžka nie je ohraničená, zamozrejme nemá zmyseľ nahadzovať na protiľahlý breh. Mne sa osvedčilo v chladnejších dňoch zahadzovať také 4m za bójky, je tam plytšia voda s tvrdým dnom. Priamo pri bójkach je dno mäkké, bahnité. V letných mesiacoch keď sú dosť vysoké horúčavy je dobré nahadzovať 2m pred bójky, kde je asi najhlbšia voda cca. 2,8m

Na toto jazero sú najlepšie korenisté boilies, mne sa najviac osvedčil StarBaits Robin Red, alebo Hot Demon. Sladké príchute som skúšal tiež, ale neboli tak úspešné ako korenisté boilies.

Celkovo je jazero veľmi pekné, dajú sa chytiť kapre amure, sumce, a iné dravce. 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info