Späť

Kukurica na ryby

Počet zobrazení: 1810

Rybárska nástraha kukurica má všestranné použitie. Je to nástraha na ryby na celoročné chytanie.

Kukurica na ryby

Nástraha kukurica od nepamäti patrí medi univerzálne rybárske nástrahy a krmivá pre ryby. Už v začiatkoch moderného rybárstva bola používaná, či už na zakrmovanie, alebo ako priamo na háčik. To znej robí univerzálnu nástrahu, hlavne na lov kaprovamurov. Pre tieto ryby je ľahko stráviteľná, dodáva im dostatočnú nutričnú hodnotu. Kukurica patrí medzi prírodné nástrahy a aj preto je pre ryby veľmi atraktívna. Svojou farbou je pre nich veľmi prirodzená a vďaka svojmu tvaru je veľmi dobre rybami nasávaná.

Kukrica a boilies

Chytanie na boilies môže byť vďaka kukurici úspešnejšie. Veď nie jeden renomovaný rybár chytajúci na boilies, zakrmuje svoje lovné miesto aj kukuricou. Všeobecne platí že partikel, rôzne semienka, ako repka, pšenica dokáže prilákať aj menšie biele ryby, ktoré kŕmením sa takej to potravy rozvíria lovné miesto, čím je dávaný signál aj ostatným rybám na okolí. Ak teda chceme úspešne loviť na boilies, kukuricu ako aj ostatný partikel nemôžme vynechať.

Technika nastraženia kukurice

Kukuricu môžeme nastražiť rôznymi spôsobmi a technikami. Ak lovíme s menším háčikom a cielime biele ryby, pleskáčov, plotice je ideálne nastražiť kukuricu priamo na háčik. Dnes existuje už množstvo háčikov, ktoré sú aj k takémuto spôsobu nastraženia uspôsobené. Napríklad dobrou voľbou je Mustad háčik na kukuricu. V prípade potreby vieme kukuricu takto nastraženú kombinovať s Pufi, ktoré nám zostavu nadvihne. Dobrá voľba kombinácie je aj s živou nástrahou.

Ak cielime väčšie ryby, kaprov a amurov je ideálnejší spôsob nastraženia mimo háčik. Toto nastraženie je podobné ako pri boilies a peletách. V tomto prípade je ideálne použiť aj dve, tri zrnká kukurice za sebou. Selektujeme tak ryby a cielime len na tie väčšie. Pre malé ryby, takto nastraženú kukuricu je horšie nasať. Aj tu môžeme použiť rôzne rybárske prípravky na odľahčenie zostavy.

Kukurica nástraha

Kukurica v modernej podobe

Čo to znamená? Je to snáď iná kukurica? Odpoveď je nie. Len snahou výrobcov a predajcov tejto nástrahy je ju zatraktívniť a dodať jej iné vône a farebné prevedenia. Pre ryby je tak voňavejšia a ryby na ňu lepšie reaguje ako na bežnú kukuricu. Kukurica prechádza varom, je mäkšia a lepšie stráviteľná. Je uchovaná v praktických fľašiach a môže byť podliata v náleve, alebo je bez nálevu. Medzi významných dodávateľov kukurice pre ryby patrí Haldorado a Timarmix. Obaja majú v ponuke aromatické kukurice v náleve a bez nálevu.

Haldorado Kukurica

Tu sú v ponuke kukurice v rôznych arómach, vôňach a farebných prevedeniach. Haldorado ponúka tzv. kukuricu pacovanú bez nálevu a v náleve.  Medzi pacované patrí Divá Slivka, Tisa Kvet, Mušľa, Chilli Škorica. V náleve je ponuka Modrý Blesk, Ovocie, Amur, Klobása, Divoký Kapor, Jahoda...

V nádobke nájdete aj väčšie rozmery a ako bonus je tu aj tigrí orech. Viete tak rýchlo reagovať na potreby a zmeny pri vode.

Haldorado kukurica

Kukurica Timar

Patrí medzi klasiky pri krmívach a kukuricách. Zaujme hlavne svojou cenou a kvalitou. Tento pomer je neprekonateľný. Medzi najpredávanejšie a klasiku, ktorá nesmie a nemôže chýbať je medová kukurica. Je to snáď povinná výbava pre rybára. Aj tu nájdeme kukuricu v náleve a bez nálevu. Ak chceme cieliť tie najväčšie ryby, odporúčame mega kukuricu. Timár má svoju kukuricu v rôznych farbách, ale najviac prevažuje v klasickej a pre rybu najprirodzenejšej žltej farbe. Kukurice sú mäkučké, pre ryby prirodzené a ľahko stráviteľné.

Timar Kukurica

Ak teda hľadáte prirodzenú, prírodnú nástrahu pre ryby neodolateľnú, tak práve kukurica je pre vás tá správna voľba. Veríme že si z našej rozmanitej ponuky vyberiete a budete úspešný.  

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info